BioTectum TecPRO

Certyfikat TUV Rheinland

Zgodność z normą EN 12469/2002

Total Safety

Innowacyjne rozwiązania techniczne

Linia Advanced

Konstrukcyjne założenia komór laminarnych, uwzględniające komfort i bezpieczeństwo użytkownika oraz dbałość o środowisko naturalne, pozwoliły osiągnąć spektakularny efekt w postaci nowoczesnego i wydajnego urządzenia. Innowacyjne podejście do zaplanowania obsługi sprzętu zaowocowało stworzeniem inteligentnego systemu zarządzania opartego o wysoko funkcjonalny panel kontrolny z dedykowanymi klawiszami do zlecania poszczególnych zadań. 

Jego atutem jest wbudowany i rozbudowany zbiór komunikatów informacyjnych oraz alarmowych, pozwalających na eksploatację sprzętu oraz działania interwencyjne w razie wystąpienia nieprawidłowości, w czym wspierają urządzenie również funkcje auto-diagnostyki. Nowoczesny projekt urządzenia nie powinien koncentrować się wyłącznie na warstwie użytkowej. Aspekt wizualny odgrywa równie istotne znaczenie, a charakter i standard wykonania niewątpliwie wpływają na jakość samej pracy urządzenia. Zastosowanie najlepszych jakościowo komponentów pozwala zapewnić długą, bezawaryjną eksploatację sprzętu. Właśnie dlatego komory laminarne z serii Advanced dostępne są w bardzo dobrych wersjach wykonania.

Bezpieczeństwo & Ochrona

Urządzenia z linii Advanced są standardowo wyposażone w pełen pakiet elementów mających wpływ na bezpieczeństwo pracy oraz ochronę operatora, który można dowolnie rozbudowywać o innowacyjne systemy, które jeszcze w większym stopniu gwarantują bezpieczną pracę.

Konstrukcja

Gazoszczelna przestrzeń robocza wykonana ze stali nierdzewnej kwasoodpornej AISI/ASTM 316L. W komorach linii Advanced konstrukcyjnie zaprojektowano kąt prosty pomiędzy plenum a szybą frontową co gwarantuje jeszcze większą ochronę dla operatora oraz badanej próbki. Podobnie jak w komorach z linii Classic tak i w Advanced istnie możliwość łatwego dostępu do wewnętrznej części szyby frontowej.

Pozytywne opinie

Podczas szkoleń oraz prezentacji na pytanie: gdyby rozważała Pani/Pan zakup nowej komory laminarnej II klasy, to czy Biotectum TecPRO byłaby odpowiednim urządzeniem do Pani/Pana potrzeb? na 100 osób otrzymaliśmy pozytywnych odpowiedzi:

0 %
jak plasuje się nowa komora BioTectum Tecpro

Sterowanie & Kontrola

Panel dotykowy TEC TOUCH PANEL, wyposażony jest w czytelne kolorowe piktogramy z zegarami, które w sposób graficzny pokazują wartości przepływu powietrza, pozycji przedniej szyby oraz komunikaty informacyjne, alarmowe czy ewentualnych błędów ze wskazaniem czego dotyczą.

Panel dodatkowy podręczny

Komory laminarne linii Advanced posiadają w standardzie drugi podręczny panel z klawiaturą membranową. Umożliwia on sterowanie najczęściej używanymi funkcjami komory z łatwo dostępnego poziomu znajdującego się w podłokietniku.

Wentylatory

Trzy silniki elektronicznie komutowane EC ebm papst gwarantujące bardzo dobry rozkład laminarny oraz niski pobór prądu i niedużą emisję hałasu

Tryb Suspend

Tryb utrzymujący komorę w ciągłej gotowości do pracy przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii oraz wydłużeniu czasu eksploatacji urządzenia

Autodiagnostyka

Szybka weryfikacja powstałej awarii co umożliwia błyskawiczną reakcję serwisową

Tec Remote Controls

Zdalna diagnostyka ustawień komory możliwa z każdego miejsca na świecie, wystarczy komputer z dostępem do internetu